Kızıl Meydan'da kendini yakarak intihar etmek istedi

0

Moskova’da Lenin mozolesi önünde alkollü bir Rus vatandaş üzerine benzin dökerek kendini yaktı. Polis tarafından zorla kurtarılan vatandaşın işsiz olduğu ve trafik polisini protesto etmek amacıyla intihar eylemi teşebbüsünde bulunduğu belirtildi.

Kızıl Meydan’ın göbeğinde yer alan Lenin mozolesi önüne gelen bir vatandaş üzerine benzin dökerek kendini ateşe verdi. Kızıl Meydan’da devriye gezen görevli polisler hemen vatandaşın üzerine atlayarak ateşi söndürebildi.

İntihar etmek isteyen vatandaşın Arhangelsk kentinde oturan Nikolay Gladışev (39) olduğu da tespit edildi. Fazla alkol aldığı belirtilen Gladışev’in 21 Mayıs günü Moskova Çevre Yolu’nun (MKAD) 52. kilometre güzergahında trafik polisler tarafından durdurularak ehliyetine el konulduğu da açıklandı.

Yangın nedeniyle hastaneye acil olarak kaldırılan Gladışev savcılık yetkililerine yaptığı ilk ifadesinde trafik polisini protesto etmek amacıyla kendini öldürmek istediğini belirtti.

Rus polisinden yapılan açıklamada ise “protestocu” vatandaşın daha önce de bir kaç kez holiganlık suçu nedeniye göz altına alındığı kaydedildi. 

Fuad Seferov, Moskova, Cihan