Çocuklar, Medvedev'in oğlunu yaz kampına istedi

2

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Moskova çevre bölgesindeki Levkovo çocuk yaz kampını ziyaret etti. Gezide çocuklarla bir araya gelen Medvedev, kendi okul ve çocukluk anılarını miniklerle paylaştı.

Levkovo çocuk sağlık tesisinde öğrencilerin yaz tatilini nasıl geçirdiğini soran Rusya lideri, burada kazanılan deneyimlerin faydalı olacağına işaret etti. Medvedev, “Deneyimleri biriktirmek lazım. Şunu gayet net biliyorum: pioner (çocuk yaz kampı) kampında tatil yapanlara bu deneyim hayatlarında çok yardımcı oluyor.” tavsiyesinde bulundu.

Daha sonra Medvedev futbol sahasında top oynayan çocukların yanına da geldi. Başkanla muhabbet edebilmek için oyunu yarıda kesen minikler Medvedev'i soru yağmuruna tuttu. Çocuklar, “Siz yaz kampında tatil yaptınız mı?, “Çocuklarınız var mı?”, “Hangı spor dalıyla uğraşıyorsunuz?” gibi sorulara Medvedev, “Çocukluk yıllarında yaz kapmında bir defa katıldım. Bu tatil ile ilgili güzel hatıralarım var. Bir oğlum var ve kendisi tatil kampında hiç olmadı ve bunu çok istiyor.” dedi. Bunun üzerine çocuklar, “Buraya, yanımıza gönderin!” önerisinde bulundu. Medvedev'in, “Oğlum artık büyük, o 15 yaşında" cevabı üzerine çocuklar, “Normal. Tam zamanı!” diye ısrar etti.

Daha sonra Medvedev çocukluk yıllarında futbol oynadığını, şimdi ise futbol ve tenis izlemeyi sevdiğini, yüzme ve bisiklet sürmekten hoşlandığını söyledi. Rusya Başkanı ayrıca çocuklara kamp hayatından memnun olup olmadıklarını, günlük yemek menülerinde meyve ve et verilip verilmediğini de sordu. Medvedev öğlen yemek saatinde de çocuklarla beraber aynı masada yemek yedi.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan