Moskova'da 'Bahar Şenliği' 20 Haziran'a ertelendi

0

Bu hafta sonunda yapılması plananlana 'Bahar Şenliği' programı hava muhalefeti nedeni ile 20 Haziran'a ertelendi. Moskova Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği'nin konu ile ilgili açıklaması şu şekilde:

Rusya Federasyonunda İş Yapan Saygıdeğer İşadamlarımız,

Rusya Federasyonunda Yaşayan Değerli Vatandaşlarımız,

Hepinizin bildiği gibi Rusya’da iş yapan işadamlarımızın ve burada çeşitli nedenlerle yerleşik bulunan vatandaşlarımızın hepsinin bir araya getirileceği etkinlikleri ve faaliyetleri desteklemek ve birçok kez de bu tarz etkinlikleri bizzat organize etmek, bizlerin en önemli görevleri arasında yer almaktadır.

Bu çerçevede, Rusya’da ilk kez olmak, ama bundan sonraki senelerde de bizlerin isteğinden çıkarak bizzat sizlerin talebinizle yaptıracağı ve siz değerli vatandaşlarımızın ve iş çevrelerimizin destekleriyle büyüyeceğini ve sahiplenileceğini düşündüğümüz bir organizasyonu bundan önceki maillerimiz ile sizlerle paylaşmış, hedefimizi de sizlere aktararak beklentimizi yükseltmiştik.

Bu nedenle, sizlerin de takdir edeceği  üzere, bu organizasyonun gelenekselleşmesi ve ileriki yıllarda da New York’taki Türk Haftası benzeri bir etkinliğe evrilmesi, ilk yapılacak etkinliğin damaklarda bırakacağı tat ile gerçekleşebilecektir.

İlk etkinliğin biraraya getireceği Türk ve Rus sayısının fazla olması hepimizin daha sonraki senelerdeki beklentisini de yükseltecek, tüm işadamlarımızın da katkı seviyelerini arttırmasına yol açacaktır.

Bu yüzden, sözkonusu etkinliğin, meteoroloji uzmanlarından da teyid edildiği üzere, hava muhalefeti nedeniyle, 20 Haziran 2010 tarihinde 11:00-17:00 saatleri arasında Holiday Inn Vinagradovo’da gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Bu organizasyonun başarılı  bir şekilde gerçekleştirilmesinin ardından, önümüzdeki yıl kapsamı  ve konsepti daha da geliştirilerek, bir Türk haftası ve/veya Günü’ne dönüştürmek üzere çalışmalar yapılacaktır. Bu etkinlik, Büyükelçiliğimizin ve Müşavirliğimizin yanısıra, RF’de mukim RTİB, RUTİD, DEİK ve TUSKON STK’larının desteği ile gerçekleştirilecektir

Saygılarımızla

T.C Büyükelçiliği

Ticaret Müşavirliği

Moskova

Cihan Haber Ajansı