Medvedev'in eşi kano inşaa etti

6

Kanada'da bulunan Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'in eşi Svetlana Medvedeva diğer G-20 liderlerinin eşleri ile birlikte kanonun yapımında yer aldı.

Dmitri Medvedev hafta sonunda Kanada'nın Toronto kentinde düzenlenen G-20 Zirvesi'ne eşi ile birlikte geldi. Burada G-20 ülkelerin eşleri için farklı programlar düzenlendi. İlginç bir etkinlik için bir araya gelen G-20 liderlerin eşleri kano yapımında yer aldı. Svetlana Medvedeva'da işten uzak durmadı.  Çivi çakarken poz veren Svetlana Medvedeva'nın gemi yapımıda el yatkınlığı dikkat çekti. Svetlana Medvedeva daha sonra yaptığı gemi üzerinde imzasını attı.

G-20 Toronto Liderler Zirvesi, Eylül 2009'da ABD'nin Pitsburg şehrinde yapılan zirvede alınan kararların sonuçları ile son gelişmelerin tartışılacağı dördüncü G-20 Zirvesi olacak. G-20 üyelerinin devlet ve hükümet başkanları düzeyinde katılacakları zirvede, küresel ekonominin durumu, gelecek dönemde alınabilecek önlemler, mali sektör ve uluslararası finans kuruluşlarının reformu, ticaret ve yatırımlarda izlenen politikalar, mali iyileştirme, sürdürülebilir büyüme ve kalkınma konuları ele alınacak.