Fabrika’da Medvedev’in şeker isteği geri çevrildi

1

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev’in ülkenin Belgorod kentindeki bir gıda fabrikasında şeker isteğine işletme yetkilisi, “Hayır alamazsınız, soğuması lazım şekerlerin.” diye geri çevirdi.

İlginç olay Rusya’nın Ukrayna sınırındaki Belgorod kentinde EFKO isimli şirkete ait üretim tesisinde yaşandı. Fabrikada çeşitli gıda ürünlerinin nasıl hazırlandığını yerinde inceleyen Medvedev’e EFKO şirketi Başkanı Mark Levin sıvıyağı, mayonez ve başka gıda ürünleri sundu. Bir ara Medvedev, “Peki bana ne önereceksiniz” diye şaka yapmayı da ihmal etmedi. Ama üretim tesisi yetkilileri konuyu duymazlıktan gelerek Başkan’a üretim çalışmalarını anlatmayı tercih etti.

Daha sonra Medvedev çikolata üretim tesisini de ziyaret etti. Burada Medvedev’in gözü şeker ürünlerine takılınca, “Ürünü tadabilir miym?” diye bayan yetkiliden sordu. Bunun üzerine bayan yetkili, “Hayır, alamazsınız, şekerlerin soğuması lazım.” diye Başkan’ın ricasını geri çevirdi. Medvedev ise, “Ben gerçekten de şekerleri çok seviyorum. Çok yiyorum.” itirafın da bulundu.

Daha sonra Medvedev EFKO şirketi üretim tesislerinde gıda ambalajlarının kaliteli olup olmadığını  da yerinde inceledi.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan