Güney Osetya'da feci kaza; Rusya pasaportu taşıyan 12 Osetya'lı yaşamını yitirdi

0

Gürcistan'ın ayrılıkçı bölgesi Güney Osetya'nın başkenti Tişinvali'de bir otobüsün devrilmesi üzerine 12 kişi öldü. Karşı yönden gelen kamyonla çarpışmamak için manevra yapan şoförün kaygan yolda kontrolü kaybetmesi üzerine gerçekleşen kazada hayatını kaybedenlerin Rusya pasaportu taşıdığı belirlendi.

Ria Novosti haber ajansına açıklamada bulunan Tişinvali Merkez Hastanesi'nden bir yetkili durumu ağır olan bir kişinin hastanede hayatını kaybettiğini, şoför dahil otobüste bulunan diğer 13 yolcunun tedavilerinin sürdüğünü belirtti.

Güney Osetya Olağanüstü Hal Bakanlığı'ndan verilen bilgide, otobüsün Kamaz marka kamyonla çarpışmadığı, ancak yoldan çıkan otobüsün devrildiği belirtildi.

Nikaragua'ya gitmek için yolda olan ayrılıkçı bölge Güney Osetya lideri Eduard Kokoytı kazada yaşamını yitirenlere başsağlığı diledi. Kokoytı her türlü yardımın yapılmasını isterken, olayla ilgili de inceleme başlatılmasını istedi.

Kuzey Osetya ile bağlantıyı  sağlayan Roki tüneline yakın bir yerde meydana gelen kaza nedeni ile Güney Osetya-Rusya bağlantısı kısa süreliğine trafiğe kapatıldı.

Faruk Akkan, Moskova, Cihan