Rusya’da pazarda infaz: 2 ölü, 14 yaralı

32

Rusya’nın Samara bölgesinde kimliği belirsiz kişiler bir pazaryerini silahla taradı. Olayda 2 kişi hayatını kaybederken, 14 kişi de çeşitli yerlerinden yaralandı. 

Samara Bölgesi Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, sabah saatlerinde kimliği belirsiz kişilerin arabayla Kirovsk kent pazarına geldiğini ve pazara rastgele ateş eden saldırganların kaçmayı başardığını belirtti.Samara Bölgesi Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise, “Saldırı sırasında bir kişi olay yerinde hayatını kaybederken, bir kişi de kaldırıldığı hastanede öldü. Olayda on dört vatandaş da yaralandı. İki ağır yaralı ameliyeta alındı. Ölen ve yaralanların çoğu genç vatandaş.” bilgisi yer aldı. 

Samara Bölgesi Emniyet Müdürlüğü ve Rusya Başsavcılığı Soruşturma Komisyonu Samara Bölge yetkililerinin pazarda incelemelerini sürdürüyor. Soruşturma Komisyonu Samara Bölge Basın Sözcüsü Yelena Şkayeva silahlı saldırıyla ilgili Ceza Kanunu 105.maddesi 2. bölümü uyarınca iki veya daha fazla kişiyi öldürme suçlaması ile soruşturma açıldığını da kaydetti.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

RIA-726819-pazar_saldiri_foto_1 RIA-726819-pazar_saldiri_foto_2 RIA-726819-pazar_saldiri_foto_3