Rusya’da bir gölde Türk vatandaşının cesedi bulundu-ÖZEL

1

Rusya’nın kuzeyindeki Leningradski bölgesinde bir gölde Türk vatandaşın cesedi bulundu. Olayla ilgili Rus güvenlik güçleri inceleme başlattı.

Cihan Haber Ajansı'na açıklamada bulunan Rusya İçişleri Bakanlığı yetkilisi, Leningradski bölgesinin Sertolovo kentindeki Mednıy gölünde (Mednoe Ozero) bir Türk vatandaşının cesedinin bulunduğunu kaydetti. Bakanlık yetkilisi, “Polis, cesedi 26 Temmuz tarihinde buldu. Yapılan ön incelemede cesette herhangi bir zorla ölüm iznine rastlanmadı. İsmi C.D. (33) olan talihsiz Türk vatandaşın St.Petersburg kentinde ve Leningrad bölgesinde oturum kaydının bulunmadığı da tespit edildi." bilgisini verdi.

Kendisinin oturum kaydının Moskova’nın 2.Bauman sokağı olduğunu kaydeden yetkili, "Türk vatandaşın 18 Aralık 2009’ta Rusya’ya turist vizesiyle geldiği de tespit edildi, vize tarihinin süresi ise 1 Eylül 2010'a kadar geçerli idi.” dedi.

Ölüm nedenini araştırılması için cesedin bölge merkez hastanesine kaldırıldığını belirten Rus yetkili, “İncelemeyi Vsevolojski bölge savcılığı yapıyor. Ölüm nedeniyle ilgili henüz bir şey söylemek erken.” diye konuştu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan