Dağıstan’da iki köy birbirine girdi: 3 ölü, 5 yaralı

2

Rusya’ya bağlı Dağıstan Cumhuriyeti’nde iki köy halkı arasında çıkan toplu kavgada biri polis olmak üzere üç kişi öldü, beş kişi  de yaralandı.

Dağıstan İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Gergebil bölgesinin Gergebil ve Kikuni köy vatandaşları arasında kavga çıktığı belirtildi. Polis yetkilisi, “Kavgada yaklaşık 400 kişi yer aldı. Olayda silahlar da kullanıldı. Kavga sonucunda üç kişi hayatını kaybederken, beş kişi de yaralandı. Yaralılar acilen hastaneye kaldırıldı.” dedi.

Gergebil bölge Emniyet Müdürlüğü  yetkilisi ise kavganın Gergebil-Kikuni yolu üzerinde, medrese yanında meydana geldiğini belirtti. Gergebil Emniyet Müdürlüğü yetkilisi, “İlk belirlemelere göre, birisi polis olmak üzere üç kişi öldü, beş kişi de yaralandı. Yaralananlar arasında bir polis yetkilisi de var.” diye konuştu.

İki köy arasında çıkan kavganın nedenleriyle ilgili çeşitli iddialar da var. Bazı Rus basınına göre, kavganın nedeni iki köy çocukları arasında çıkan ihtilaf. Arkasından da veliler olaya müdahele edince kavga toplu bir boyuta ulaşıyor.

Olayla ilgili Rus güvenlik güçleri bir kaç kişiyi yakalarken, soruşturmanın devam ettiği gelen haberler arasında.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan