Rusya’da trafik kazasında bir Türk ağır yaralandı

8

Rusya’nın kuzey bölgesinde meydana gelen trafik kazasında bir Türk vatandaşı ağır yaralanarak yoğum bakıma alındı. Türk vatandaşın Moskova’da bir inşaat firmasında işçi olarak çalıştığı da belirtildi.

Kaza, Leningrad bölgesinde Volhovo kentinde sabah saatlerinde (Moskova saatiyle 05.50) meydana geldi. Kentin Murmanskoe Şosse isimli güzergahında Hyundai ve İj-2126 markalı araba birbiriyle çarpıştı. Kazanın ardından Hyundai markalı aracın sahibi olay yerinden kaçarken, diğer arabanın şoförü Türk vatandaşı Murat Semerci (33) ağır yaralandı. Bölgeye gelen sağlık ambulansı, Türk vatandaşını acil olarak hastaneye kaldırdı. Semerci’nin hastanede yoğum bakıma alındığı da gelen haberler arasında. Rus güvenlik güçleri, Türk vatandaşının Moskova’da bir inşaat firmasında işçi olarak çalıştığını da belirtiyor.

Kaza ile ilgili soruşturma başlatan Leningrad Bölge Trafik Polis Müdürlüğü müfettişleri, olay yerinden kaçan suçlunun kullandığı arabanın Kiriş kentinde (Leningrad bölgesi) kayıtlı olduğunu da tespit etti.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan