THY Avrupa'nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi

1

Türk Hava Yolları Rusya temsilcilliği Rusya'nın başkentinde yaşayan işadamları için iftar yemeği düzenledi. Ocakbaşı restoranda gerçekleştirilen programa Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçisi Aydın Sezgin'in yanı sıra çok sayıda büyükelçilik çalışanı ve iş adamı katıldı. 

THY Rusya Federasyonu temsilcisi Mefail Deribaş 4-5 yıldır Türkiye'nin gururu olan THY şirketinin son zamanlarda bir çok birincilik ödüllerine layik görüldüğünü dile getirdi. THY'nin Avrupa'da ilk ve tek 4 yıldızlı havayolu şirketi olduğunu belirten Deribaş, "Avrupa'da istikrarlı olarak en hızlı büyüyen ve en fazla kar eden havayolu şirketi THY. Avrupa'nın en iyi ikramına sahip olan havayolu” dedi. Deribaş, THY'nın 20 havayolu şirketi arasında yapılan anketlerde birinci olduğunu da belirtti.THY'nin Rusya'daki başarı hikayasini anlatan Deribaş konuşmasına “Rusya'da THY ekibi olarak 2005 yılında her gün bir sefere sahiptik. Haftada 7 seferimiz vardı ve sadece Moskova'ya uçuyorduk. 2006 yılında 4 yeni nokta açtık: St. Petersburg, Kazan, Yekaterenburg ve Rostov. Daha sonra ilerleyen zaman içinde Ufa ve son olarak Soçi'ye uçuşlar başladı” bilgisini verdi. 

Ocakbaşı restoran ortaklarından Abdurrahim Güzel, Ramazan'ı yurt dışında yaşamanın ayrı bir güzellik olduğunu, Rusya'da bu heyacanın çok ayrı hissedildiğini söyledi. Cihan Haber Ajansı'na Rusya'da Ramazan'la ilgili düşüncelerini anlatan Güzel, "Burada çok güzel ve sıcak bir iftar sofrası oluşturduk. Burada ayrıca toplu iftarlar veriyoruz. Ezan okutuyoruz. Ardından Türk sanat musikisi eşliğinde iftarımızı gerçekleştiriyoruz. Ayrıca küçük bir mescid te hazırladık ki isteyen misafirlerimiz ibadetlerini kolayca yerine getirsin. Bütün bunları Rusya'da, başkenti Moskova'da gerçekleştirebilmek, buna vesile olmak çok gurur verici bir durum" dedi.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan