Moskova'da taksici tartıştığı müşterisinin kulağını kesti

6

Moskova’da havaalanından aldığı müşterisiyle tartışan taksici bıçakla talihsiz yolcunun kulağını kesti.

Olay Moskova’nın Uluslararası  Şeremetyovo-2 Havaalanı yolu üzerinde meydana geldi. 58 yaşındakı Yevgeni isimli bir vatandaş, havaalanından Moskova’ya taksiyle gitmeye karar verdi. Havaalanı önündeki taksi fiyatlarının pahalı olduğunu gören Yevgeni, biraz ilerideki kaçak ve “ucuz” taksicilerle başkente gitmeyi tercih etti. Yol üzerinde taksici Bahtiyar S. (28) ve müşterisi arasında aniden tartışma çıktı. Tartışma büyüyünce Bahtiyar bıçağını kaparak Yevgeni’nin sağ kulağını kesti.

Olayla ilgili Moskova Emniyet Müdürlüğü  suçluyu yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı. Yapılan aramalar sonucunda Moljaninovski bölge güvenlik güçleri, kaçak taksici Bahtiyar’ı kıskıvrak yakaladı. Vakayla ilgili Rusya Federasyonu Ceza Kanunu 111. madde gereği soruşturma açıldı.

“Taksicinin” sekiz yıla kadar hapis cezası isteniliyor. Fakat, Rus soruşturma yetkililerine göre, olayda din ve ırk düşmanlığı ve nefretiyle ilgili suç boyutu da tespit edilirse Bahtiyar’a sekiz yıl yerine, 10 yıla kadar hapis cezası da verilebilir.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan