Van Damme: Putin’e karete ve dövüş numaları gösteriyorum

18

Dünyaca ünlü sinema oyuncusu Jean-Claude Van Damme, Rusya Başbakanı Vladimir Putin’le olan dostluğunu, “Putin’i çok seviyorum, karizmatik lider.”  diye övdü. Temmuz ayında Van Damme Rusya’nın Karadeniz kıyısı Soçi’de Putin’le bir dövüş kulübünde de buluşmuştu.

Ukrayna basınına konuşan Hollywood yıldızı, Putin’le olan dostluğunu anlattı. Van Damme, “Putin çok iyi bir insan. Sporu da seviyor. Dolayısıyla biz ortak yönümüzü bulduk: Kendisi judo ile uğraşıyor, ben de ona karate dövüş numaralarını gösteriyorum. Biz muhabbet ediyoruz: Kendisi bana Rusya tarihini ve ülkesinin geçmişini anlatıyor. Ben bunları fazla bilmiyordum ve çok etkilendim.” dedi.

Putin’le yaptığı görüşmelerde politik konulara girmediklerine de işaret eden Van Damme, “..Ben politikadan fazla anlamam... Politika benim için bir baş ağrısı. Putin’le görüştüğüm zaman bu sadece bir dostluk buluşmasıdır. Belki bu yüzden kendisi benimle zaman geçirmekten hoşlanıyor. Ben Putin’le ne politikadan ne de ticaretten konuşmuyorum, her şey “Ben seninle olmaktan mutluyum” düzeyinde.” dedi.

Putin’in Ukraynalıları da çok sevdiğini ifade eden Van Damme, “Putin, Ukraynalılar hakkında konuşurken, sanki kendi ailesinden bahsediyor gibi izlenim bırakıyor. Genel olarak Putin sıradan bir lider değil. Çünkü başka liderlerle görüştüğün zaman onlar mesafe koyar. Putin ise rahat ve dürüst. Hiç kuşkusuz Putin’i çok seviyorum, onun karizması var.” diye konuştu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan