KIZILORDU KOROSU BURSA’YI SALLADI

5

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 49'uncusu düzenlenen Uluslararası Bursa Kültür ve Sanat Festivali kapsamında sahneye çıkan Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı Ordusu Akademik Koro ve Dans Topluluğu, başarılı performanslarıyla alkış topladı. Programa "İstiklal Marşı" ile başlayan koro gecenin finalini Tarkan'ın "Şıkıdım" şarkısıyla yaparak izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Bursa'da ilk kez Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda sahneye çıkan topluluk, programına İstiklal Marşı'nı seslendirerek başladı. Sanatseverlerin heyecanla ayakta dinlediği koro, ardında da kendi milli marşlarını seslendirdi.

Bugüne kadar 8 bini aşkın konser veren ve Türkiye'de beğeniyle izlenen topluluk, özel repertuarında yer alan şarkılarla gönülleri fethetti. Açıkhava Tiyatrosu'nu hınca hınç dolduran her yaşta Bursalı sanatsever, dansçıların akrobatik figürlerle renklendirdiği gösterileri de ilgiyle izledi. Bursa'da gördükleri ilgiden dolayı mutlu olan Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı Ordusu Akademik Koro ve Dans Topluluğu, gecenin finalini ise Tarkan'ın 'Şıkıdım' şarkısı ile yaptı. Üçbini aşkın dinleyeni ile birlikte harika bir koro oluşturan topluluk, uzun süre ayakta alkışlandı.

Kaynak: Haberler.com

07072010143606 07072010143627