Rus bilim adamı gençlik ilacını buldu

32

Yaşlanma her zaman yaşamın bir parçası  oldu, ancak bir Rus bilim adamı bu doğal sürecin engelleme yolunu bulduğunu öne sürüyor. Fareler üzerinde defalarca formülünü  denediğini anlatan Vladimir Skulaçyov, etkileyici sonuçlar elde ettiğni belirtiyor.

Yaşlanma problemini çözdüğünü  ifade eden Rus bilim adamı sadece birkaç yıl içinde ilacını satışa çıkaracağını kaydetti.

Biyoenerji Profesörü Vladimir Skulaçyov yaş nedeni ile sağlığın kademeli bozulmasını önleyen anti-oksidantı bulmayı başardığını ifade ediyor. Çok karmaşık görünen ve gerçekten de karmaşık olan bu çalışmaya Vladimir Skulaçov hayatını adadı. İki yıllık deneylerin ardından doktor Skulaçov nihayi olarak yaşlanma muammasını kırabileceğine inanıyor.

Tüm meselenin oksijenin vücuttaki tepkisine bağlı olduğunu belirten Skulaçyov, “İçimize çektiğimiz oksijenin yüzde 99'u zarasız suya dönüşüyor, fakat tükettiğimiz oksijenin yüzde biri zamanla vucüdumuzda çok zehirli madde olan super-oksite dönüşür” şeklinde anlatıyor. Profesör bu durumun yaşlanmamızı durdurabilmek için de kullanılabileceğini belirtiyor.

Tedavisini mükemmel hale getirmek için 40 yıldan bu yana üzerinde çalışan doktor, sürecin en zor kısmının deneyler esnasında yan etkilerden korumak olduğunu kaydediyor.

Dünya genelinde aynı konu üzerinde çalışan doktorlar Skulaçov'un gerçekten başarılı buluşa doğru ilerlediğine inanıyor.

Nobel ödüllü Rockefeller Universitesi Professörü Dr. Gunter Blobel Skulaçyov’un teorilerini oldukça gerçekçi bulduğunu belirtiyor. Blobel, “Oksidatif hasarın çok büyük olduğu ispatlanmıştır. Ancak biz Skulaçyov geliştirdiği anti-oksidan türüne sahip değiliz. O yeni bir biyoenerjiyi icat etti. Açıkçası o dünyanın en iyi biyo-kimyageri ve bio-enerjik bilim adamı" dedi.

Bileşkenler hayvanlar üzerinde bir çok deneyden geçti ve sonuçlar umut verici görünüyor. İlacı kullanan fareler, ilacı almayan farelerden çok daha canlı görünüyor. En önemlisi insanları bir ilaçla ihtiyarlıktan tedavi edebileceğimini inandırmak olduğunu belirten Biylog Maksim Skulaçov, “Ardından hükümet izin vermesi halinde belki ürünümüzü gençlik ilacı şeklinde piyasaya sürebiliriz” diye konuştu.

Kendinde denedi, başarılı sonuç aldı

Göz damlasının hayvanlar üzerinde başarılı deneylerin ardından Pofesör damlaları kendi katarakt üzerinde de denedi. Altı aydan sonra göz doktoruna başvuran Skulaçov kataraktının gittiğini öğrendi.

Yeni başlayan deneylerde yer alabilmek için şimdiden binlerce insan sırada bekliyor. Ancak  Skulaçov ilacının eczane raflarına yerleşitirlmesi için bir kaç yıl daha geçmesi gerekiyor.


Bazıları şimdiden bu ilacın her derde deva olduğuna inanıyor. Ve eğer ilaç vaad edildiği kadar faydalı olabilecek ise sayesinde yaşlılıkla gelen hastalıklar tedavi edilir ve hayat  daha uzun ve sağlık açısından daha kaliteli hale gelebilir. 

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan

vlcsnap-1-3 vlcsnap-4-3