Fizikçiler insan enerjisinin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor

5

Rus fizikçi Konstantin Korotkov insanda saklı olan ve yayılan gizli enerjilerin bulunması için ilginç teknik geliştirerek metodunun gelişme safhasında olan hastalıkları çok öncesinde tespit etmeye yardımcı olacağını ileri sürdü.

Korotkov 1990'lı yılların ortalarında 'enerji alanını' fotoğraflayabilmek için  Bioelektrofotoğraf makinesi tasarımında yer aldı. Makine sayesinde fiziksel ve ruhsal sağlık ile ilgili bilgiler açığa çıkartılabiliyor. Korotkov geliştirdiği teknik sayesinde bir çok hastalığının erken teşhis edilebileceğini ve tedavide önemli başarı sağlayabileceklerini ifade ederken, bir kısım meslektaşları bu fikre katılmıyor.

İnsani auranın kullanılması sayesinde dünyamızda her hangi bir değişikliği yapabileceğimize inan Korotkov, bu düşüncesini 'enerji alanlarını' fotoğraflayan icadı ile ispatlamaya çalışıyor. Korotkov, “Biz insan fikrinin maddi dünyanın bir parçası olduğunu ve bu fikirlerle bu maddi dünyaya etki edebileceğimiz düşüncesi üzerinde çalışıyoruz” diyor.

Görünmeyen enerji dünyasını  daha iyi anlayabilmek için Korotkov Bioelektrofotoğraf makinesi ile incelemeler ve araştırmalar gerçekleştiriyor. İnsanın sürekli enerji yaydığı varsayılıyor. İşte Bioelektrofotoğraf makinesi bu enerji alanlarını fotoğraflamaya çalışarak, insanın etrafında ışık halinde görülmesini sağlıyor. Bazı insanlar buna 'aura' adını da veriyor.

İlk olarak bu teknik Rus mühendis Semyon Kirlian tarafından 1930 yıllarında keşfedildi. Kirlian yüksek voltajlı, yüksek frekanslı, düşük amperli elektrik alanına dayalı aygıtlarla canlı nesnelerden yayılan birtakım biyolojik ışınımları fotoğrafik olarak saptanacağını tespit etti.

Korotov'un aygıtı ise her bir parmağı ayrı ayrı fotoğraflayarak bilgisayara aktarıyor. Her parmak vucudun farklı kısımlarına bağlı.

Bazıları bu sistem sayesinde kalp rahatsızlıkları ve kanser gibi hastalıkların öncesinden tespit edilebileceğini kaydederken tıp alanında çalışan sağlık personelleri bu iddialara şüphe ile yaklaşıyor.

Rusya eski Sağlık Bakanı Aleksandr Tsaregorodtsev bu konuda şu açıklamalarda bulunuyor: "Bugünkü tıp açısından baktığımızda bu tür yaklaşımın tıbbi kanıt olarak kullanılabileceğini sanmıyorum. Ve daha da ileri giderek şunu söyleyebilirim: bu metod faydadan çok zarar getirebilir.  Çünkü insanları hastalığın gerçek nedeninden ve tedavisinden uzaklaştırır."

Enerji alanı üzerine yapılan araştırmaların daha da ilerici sonuçlar verebileceğini savunanlar ise niyetimiz ve duygularımız sayesinde çevremize direkt etki edebileceğimizi belirtiyor. Korotkov, “Elde ettiğimiz sonuçlar sayesinde bizim için çok önemli mesajları görebiliyoruz. Olumlu duygularım ve olumsuz duyguların üzerimizde aynı derecede güçlü etkisinin var olduğunu görüyoruz. Birincisinde enerci yukarı giderken, ikincisinde enerji aşağıya doğru hareket ediyor. Bu şu anlama geliyor: kendi bünyemizde sevgiyi oluşturuyorsa böylelikle olumlu enerji oluşturmuş oluyoruz ve çevremizi değiştiriyoruz” şeklinde açıklamalarda bulunuyor.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan

Enerji_Alanlari3 Enerji_Alanlari4