Polis baskınından kaçan beş işletmeci pencereden atladı

0

Moskova’da ani polis baskınından kaçmak isteyen beş işletmeci, ikinci katın pençeresinden kendisi yere attı. Fakat, yaralanan firma yetkilileri kendilerini hastanede buldu.

Moskova’nın kuzeyindeki Malomoskovskaya caddesinde meydana gelen olayda, Rusya İçişleri Bakanlığı’na ait özel birlikler, sahte biyo katkı maddeleri sattığı iddiasıyla “Zdorovye ot Prirodı” adlı şirkete ani baskın düzenledi. Fakat şirketin koruma görevlisi özel iletişimle çalışanlara baskını haber verince işletmeciler pancerelere koştu.

Baskından kurtulabilmek için şirketin beş yetkilisi, binanın ikinci penceresinden kendisini yere attı.  Yere düşen şirket çalışanlarının ayak ve bacak bölgesinden yaralandığı belirtildi. Firma yetkilileri acilen hastaneye kaldırılırken, İçişleri Bakanlığı firma ve yetkili kişilerle ilgili soruşturmaya devam edeceklerini belirtti. Ofiste “Baskın var!” mesajı alan çalışanlar da ofisteki belge ve kağıtları imha etmeye çalıştı.

Şirket vatandaşları dolandırıyormuş

Kommersant yayın grubuna ait Gazeta.ru’ya açıklama yapan İçişleri Bakanlığı yetkilileri, şirketin daha önce vatandaşları dolandırdığına dair ihbar aldıklarını belirtti. Bakanlık yetkilisi, “Şirketin nerdeyse tüm Rusya’da ofisleri var. Olay biyo katkı maddeleriyle ilgili bir soruşturma operasyonu. Emekli vatandaşlar kandırılmış, içi boş ilaçlara muazzam paralar ödenmiş.” dedi. Rus yetkili, şirketin müşterileri ikna edebilmek için “sağlık görevlisi” kılıfına girerek kapı kapı dolaştığını da belirtiyor.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan