Jirinovski yangın zedelere en iyi 15 takım elbisesini gönderdi

0

Rus aşırı sağçı Liberal Demokrat Partisi lideri ve ülke parlamentosu alt kanadı Duma Başkan Yardımcısı Vladimir Jirinovski, en iyi 15 takım elbisesini yangınzede vatandaşlara gönderdi. Rus politikacı, vatandaşların mektup yazması için her takım elibesinin cebine kendi vizit kartını da koydu. Jirinovski’nin pahalı markalardan oluştuğu 15 elbisesinin toplam tutarı ise 450 bin ruble olarak değerlendirildi.

Jirinovski, ülkenin Nijegorodski bölgesinde yaz ayında çıkan orman yangınları sonucunda evleri yanan vatandaşlara o sıralarda yardım ettğini belirtti. Nijegorod’un Vıksunski semt yerleşim yerine gönderilen insani yardım kervanına kendi partisinin de katıldığını ifade eden Jirinovski, “Bunun yanında kendime ait en iyi 15 takım elbisemi de gönderdim. Gönderirken her takımın cebine kendi vizit kartımı da bıraktım. Belki birileri bana yazar diye. Maalesef henüz kimseden cevap alamadım” dedi.

Fakat buna rağmen Jirinovski, yine umudunu kaybetmediğini belirterek, “Belki gönderdiğim takım elbiselerim öylesine pakette duruyordur. Çünkü şunu iyi anlıyorum: Onlar bunu nereye giysin, hatta bu insanların takım elbise asacak gardropu bile yok. Sanırım Kasım ayında bana yazarlar. Ki artık bu tarihte vatandaşlar evlerine yerleşerek paketlerini açabilir.” diye konuştu.

Rus basını, Jirinovski’nin gönderdiği takım elbiselerin pahalı marka ve yaklaşık 450 bin ruble değerinde olduğuna da dikkat çekiyor.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan