Moskova'ya ilk kar yağdı

11

Moskova'da sabah erken saatlerde ilk kar düşmeye başladı. Hava durumu merkezinden yapılan açıklamada bazı bölgelerde beyaz kar örtüsü görülürken büyük sorun olan trafikte yol almak imkansız hale geldi.

Moskova’nın bazı bölgelerinde gece geç saatlerde başlayan kar yağışı sabaha karşı etkisni daha da artırdı. Moskova havadurumu merkezi Fobos'tan yapılan açıklamaya göre ise şehrin bazı bölgelerinde beyaz örtünün oluştuğu kaydedildi. Kent içinde de üzerinde karla kaplı seyreden arabalar dikkat çekti.

Hafta sonu kar yeniden gelecek

Gün boyunca Moskova'da hava sıcaklığı  artı 1 ile 4 derece arasında değişirken, gece 0 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Perşembe günü ise havanın artı 5 dereceye kadar ısınacak. Uzmanlar ayrıca Cuma günü soğukların ve kar yağışın şehre tekrar döneceğini ifade etti. Cumartesi ve Pazar geceleri sıcaklık sıfırın altına düşerek -3 ve -4 dereceye ulaşacak.

Yakutistan’dan eksi 30 görüldü

Arktit soğuklarının da etkisini gösterdiği Rusya'nın bazı bölgelerinde bugün rekor soğukluklar görüldü. Yakutistan'da -15 ve -20 derece bu mevsimde normal soğukluk olarak kabul edilirken Cumhuriyet'in Kuzey-Batısında bulunan Suhona köyünde soğukluk eksi 30'a kadar yaklaştı. Suhona köyünde bu mevsimde günün büyük bölümü karanlık içinde geçtiğini de belirtmek gerekiyor.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan