Moskova’da bir Türk işçinin daha cesedi bulundu

5

Moskova’da inşaat alanında bir Türk işçinin cesedi daha bulundu. 1974 doğumlu Türk işçi Fikret Köse'nin inşaattan düşerek yaşamını yitirdiği kaydediliyor.

Cihan’a konuşan Rusya İçişleri Bakanlığı yetkilisi, Moskova’nın güneyindeki bir inşaat alanında bir Türk işçisinin cesedinin bulunduğunu söyledi.

Polis yetkilisi, “Türk vatandaşın ismi Fikret Köse. 1974 doğumlu. Cesette yara izleri var. Yetkili uzmanlar, yükseklikten düşmüş olabileceğine inanıyor. Ceset Pazartesi öğlen saatlerinde bulundu. Olayın meydana geldiği yer Avtozavodskaya sokağı no 18. Türk işçi Köse, “Universtroylüks” inşaat firmasında çalışıyordu. Ve Moskova’nın Seleznyovski sokağındaki bir yatakhanede kalıyordu. Ölüm nedenini araştırmaya devam ediyoruz.” dedi.

Polis yetkilisi, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını da kaydetti. Soruşturmayla ilgili Rusya Başsavcılığı Moskova Bölge Soruşturma Komisyonu’na bağlı Simonovski semt dairesi yetkilileri görevlendirildi.

Geçtiğimiz hafta da Moskova’nın güneybatı semti Kosıgin sokağındaki bir inşaat alanında Kadir Yurtsever adlı (55) bir Türk vatandaşının cesedi bulunmuştu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan