Medvedev'den üniversite öğrencisine twitter mesajı

2
Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev Moskova Devlet Üniversitesi (MGU) Gazetejilik bölümü öğrencisinin doğum gününü twitter'den kutladı.

Sabah saatlerinde MGU Gazetecilik bölümü öğrencisi Yulya Oleynik @oleynik_julia Twitter hesabından bugün doğum günü olduğunu bildiren mesajı Medvedev'in Twitter'ine iletti.

Medvedev bu mesaj üzerine Yulya'ya özel kutlama mesajı göndererek doğum günüyle kutladı. Medvedev mesajında, "@oleynik_julia, Doğum günün kutlu olsun. Mutluluklar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Sosyal ağ ve mikroblog sitesi Twitter'in aktif kullanıcısı olan Medvedev'in iki dilde Twitter'i mevcut: Rusça yazdığı 'KremlinRussia' ve tercümelerin yayınlandığı İngilizce 'KremlinRussia_e'.

Twitter ile sıkça gündeme gelen Medvedev ilk defa Twitter'den cevabı ekim sonunda yazmıştı. Kremlin'de düzenlenen Devlet Konseyi Toplantısı esnasında Medvedev Kirov bölgesi valisi Nikita Belıh'ın Twitter mikro-blogundaki mesajını toplantıda dile getirdi, ardından Twitter'de valiye cevap yazdı. Toplantının ardından vali ile Medvedev arasında bir kaç karşılıklı yazışma gerçekleşmişti.

Medvedev Devlet Başkanlığı görevinin ilk günlerinden itibaren kendisini teknolojik ve internet kullanan lider olarak gösterdi. Twitter'deki mesajlarına 50 bin kişi üye olduğu Medvedev'in ayrıca Livejournal'da da blogu var. Youtube'de de hesabı olan Medvedev, sıklıkla vide-blog mesajları yayınlıyor.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan