Rusya’da bıçaklı saldırıya uğrayan Türk işadamı gasp edildi

9

Rusya’nın İrkutsk bölgesinde bir Türk işadamı bıçaklı saldırıya uğradı. Türk vatandaşının saldırganlara yumrukla karşılık vermesi üzerine kimliği belirsiz kişiler işadamının 18 bin rublesini alarak olay yerinden kaçtı.

Cihan’a konuşan Rusya İçişleri Bakanlığı yetkilisi, İrkutsk bölgesinin Bratsk kentinde odun ve kereste ticaretiyle uğraşan bir Türk işadamının gaspa uğradığını belirtti. Rus yetkili, “21 Ekim gece geç saatlerinde kimliği belirsiz, üç maskeli kişi Türk işadamı Bayrak Şener'in (49) ofisine girerek bıçakla saldırdı. 10 yıldır bölgede ticaretle uğraşan Şener, Severnıy Les şirketinin Genel Müdürlüğü görevini yapıyor. Saldırganlar bıçakla kendisini tehdit ederek para ve değerli eşyalar talep etti. Fakat saldırganların talebine karşı çıkan Türk vatandaşı onlara yumrukla karşılık vererek kendisini korumaya çalştı. Saldırganlar işadamı Şener’le baş edemeyince ellerine ilk dakikalarda geçen 18 bin rubleyi alarak kaçtı. Suçlular ofiste bıçaklarını da bıraktı. Olay yerine gelen güvenlik güçleri inceleme başlattı.” dedi.

İrkustk Emniyet Müdürlüğü: Türk işadamı saldırganlardan korkmadı

İrkutsk Bölge Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosu da Türk vatandaşın “üç kişiyle korkmadan direniş gösterdiği” de vurgulandı. Açıklamada, “Türk işadamı sıradan değil, güçlü birisi çıktı ve üç kişiye karşı kavgaya atıldı” denildi. Bölge Emniyet Müdürlüğü, saldırganların yakalanabilmesi için inceleme başlattı.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan