Moskova'ya kar yağdı, hafta sonu yeniden ısınacak

1

Moskova'da sabah saatlerinden itibaren yağmaya başlayan kar altın sarısı sonbahar yapraklarını beyaz örtüyle örttü. Gün içinde belirlie aralıklarla devam etmesi beklenen kar yağışı hafta sonunda etkili olmayacak.

Moskova'nın bazı bölgelerinde 3-4 santimereye kadar ulaşan karın haftasonunda artı sekiz dereceyi bulacak sıcaklıklar nedeni ile eriyeceği belirtiliyor.

Havadurumu Araştırma Merkezi Gidrometeoburo tarafından verilen bilgiye göre sabah saatlerine başlayan kar yağısı, tüm gün devam edeceği belritildi. Kar yağışı bazen ara vererek yağmura dönüşmesi de bekleniyor. Hava durumu gün boyunca +1 ile +2 arasında değişecak.

Öte yanden Gidrometeoburo Moskova ve bölgesinde haftasonu günlerinde havanın ısınacağı belirtti. Cumartesi gecesi atmosferdeki soğuk hava etkisi şehirden uzaklaşacak, yerine ise batı tarafından gelen antisiklon yer alacak. Bunun sonucunda cumartesi sabahı bulutların dağılması ve güneşin görülmesi bekleniyor. Gelecek hafta başında da sıcaklıkların devam etmesi bekleniyor.

Moskova'da ilk kar 13 Ekimde yağmıştı.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan