Moskova’da feci yangın: 6 evsiz öldü

0

Moskova’da çıkan yangında altı evsiz feci şeilde yanarak yaşamını yitirdi. Yangında metruk halde bulunan iki katlı bina kullanılamaz hale geldi.

Moskova’nın Bolşaya Gruzinskaya sokağı no 70’te bir binada çıkan yangında ikisi baya altı kişinin cesedi bulundu. Bölgeye sevk edilen itfaiye araçları yangını söndürürken, güvenlik gücü yetkilileri, ölenlerin kimliklerini belirlemeye çalışıyor.

Rusya Olağanüstü Hal Bakanlığı Moskova Dairesi’nden yapılan açıklamada yangının bin metrekareyi kapsadığı kaydedildi. Alevlerin, komşu üç katlı bir idari binaya sıçradığı ve daha sonra söndürüldüğü gelen haberler arasında. Komşu binada çok sayıda şirket ofisleri bulunuyordu.

Rusya'da yangın güvenliğinin yetersiz olması nedeni ile sıklıkla çıkan yangınlarda binlerce kişi yaşamını yitiriyor. Ortalama Rusya'da 15 bin kişi her yıl çıkan yangınlarda ölüyor. Rusya'nın iki katı büyüklüğünde nüfusa sahip olan ABD ise yıllık toplam ölü sayısı 3 bin 400.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

RIA-792980-Moskova_yang_n_2 RIA-792980-Moskova_yang_n_3

YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.