Rusya’da bir Türk inşaat işçisi daha öldü

32

Rusya’nın kuzeyindeki Leningradski bölgesinde bir Türk inşaat işçisi iş kazasında hayatını kaybetti. Ekim ayında da Moskova’da iki ayrı inşaat meydanında gelen kazalarda iki Türk işçisi ölmüştü.

Leningradski bölgesinin Kirişi kentindeki inşaat alanında bir Türk işçi ağır yaralanarak hayatını kaybetti. Cihan’a konuşan Rusya İçişleri Bakanlığı yetkilisi, “Kentin Şosse Entuazistov sokak 9 nolu semtte bulunan inşaat alanında Türk işçi 12 metre yükseklikten yere düştü. İsmi İhbar Yusuf ve 1958 doğumlu. “Temp 21. Vek” isimli Rus inşaat şirketinde çalışıyordu. Türk vatandaşı beyin, kaburga, ayaklarından ağır bir şekilde yaralandı. Bölgeye gelen sağlık ambulansı Türk işçiyi acilen hastaneye kaldırdı. Fakat doktorların tüm müdahalelerine rağmen Türk vatandaşının hayatı kurtarılamadı. Talihsiz olay 29 Ekim’te öğlen saatlerinde meydana geldi. Türk vatandaşın Moskova’da geçici olarak ikamet ettiği tespit edildi” dedi.

Olayla ilgili Leningrad bölgesi Kirişi kent Savcılığı soruşturma başlattı. Kazayla ilgili Türk işçinin çalıştığı “Temp 21. Vek” şirketi Cihan’a herhangi bir açıklama yapmayı reddetti.

Ekim ayında Moskova’da da farklı inşaat alanlarında iki Türk işçi hayatını kaybetmişti. “Universtroylüks” inşaat firmasında çalışan 1974 doğumlu Fikret Köse ve Moskova’nın güneybatı semti Kosıgin sokağındaki bir inşaat alanında Kadir Yurtsever adlı (55) Türk vatandaşları kaza sonucu ölmüştü.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan