Rusya vatandaşı Nazarov 89 yaşında baba oldu; Guinnes'e girecek

8

Rusya'nın güneyi Krasnadar bölgesinde bir mucize gerçekleşti ve 89 yaşındaki Armais Nazarov baba oldu. Nazarov, 'en yaşlı baba' sıfatı ile Guinness rekorlar kitabına girmeyi umuyor.

2. Dünya savaşı gazisi Nazarov Artyom ismini verdikleri erkek çocuklarının doğmasıyla bölgenin en ünlü adamlarından biri oldu. İkinci çocuklarının doğuşu Armais ve eşi Yevgeniya için mücize olarak görülüyor. Sevincini dünya ile paylaşmak isteyen Nazarov 'en yaşlı baba' sıfatı ile Guinness rekorlar kitabına aday.

Mutluluğunu ifade eden Nazarov, “Acaba Guinness kitabında yer alıyor muyum? Bence almalıyım. Çünkü bence, benim bulunduğum yaşta henüz kimse çocuk yapmamıştır” değerlendirmesinde bulundu.

15 yıl önde Nazarov, 48 yıl birlikte yaşadığı eşini kaybettiği için tek kalmıştı.  İlk evlilikten 62 yaşında bir oğlu ve 57 yaşında bir kızı olmasına rağmen Nazaraov tek yaşamak istemedi. İki yıl aradan sonra tam 13 yıl önce Nazarov Yevgeniya ile tanıştı. Nazarov 75 yaşında Yevgeniya ise 22 yaşındaydı. Yuva kuran Armais ve Yevgeniya küçük bir evde yaşamaya başladı.

Yevgeniya ilk çocuğuna hamile olduğunu haber verdiği zaman Nazarov çok korktuğunu anlatıyor. Kendisinin ihtiyar olduğunu ve çocuğun büyümesine destek olamayacağını eşine ifade ettiğini kaydeden Nazarov, eşinin kendisine "Ben gencim. Korkma, ben büyütürüm" tesellisinde bulunduğunu söylüyor.

Nazarovlar doğan ilk kız çocuklarına vefat eden eşi 'Venera' ismini verdi. Şu anda 12 yaşında olan Venera ilk okula gidiyor.

Krasnadar bölgesinin Armavir kasabasında yaşayan Nazarov'a yerel makamlar hem gazi hem iki çocuk sahibi olması  nedeniyle yeni ve büyük daire hediye etti.

Kendisinde önce diğer aile fertlerinin de uzun yıllar yaşadığını anlatan Nazarov,  eşi Yevgeniya, kızları Venera ve yeni doğan Artyom ile birlikte 101. doğum gününü kutlamayı planlıyor.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan

yasli_baba01 yasli_baba02