Kremlin yılbaşını 'SSCB'ye dönüş' teması ile kutlayacak

4

Kremlin kadrosu yılbaşı kutlamasını  1970-1980'li yılları çağrıştıran ortam hazırlayarak, dönemin yönetici ve şarkıcılarını taklit ederek gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Rusya'nın önde gelen internet haber sitesi Gazeta.ru Rusya Devlet Başkanı İdaresi'ne bağlı program organizatörlerinin bu yılki yıl başı kutlmaları için 'Back in the USSR' (SSCB'ye dönüş) temasını belirlediğini yazdı.

Moskova yakınlarında bulunan 'Klyazma' pansiyonunda 18 Aralık tarihinde bir araya gelmeyi planlayan 350'ye yakın Kremlin personeli konser ve yarışmalarla eğlenmeyi amaçlıyor. Eğlence kısmında sahneye SSCB'yi 1966 ile 1982 yılları arasında yöneten Leonid Brejnev'in ve ünlü Rus şarkıcı Alla Pugaçova'nın taklidini yapan sanatçılar çıkacak.

Sovyet atmosfer ayrıca 70-90 yıllarda ülkede ünlü müzik parçaları ile oluşturulması planlanıyor. Bunun için Abba, Bony M ve Modern Talking gibi dönemlin ünlü yabancı grupları ve Miraj, Bravo, Laskovıy May gibi Rus gruplarının şarkıları çalması düşünülüyor.

Ayrıca etkinlik için öncesinde Dmitri Medvedev ile ve idari kadrodan önde gelen isimlerle esprili kutlama mesajları kaydedilmesi bekleniyor. Görüntüler kutlamalarda katılımcılara gösterilecek.

Tüm bu etkinliği gerçekleşmesi için devlet ihalelerinin yer aldığı web-sitede duyuru yayınlayan Kremlin İdaresi, tüm program için de 500 bin ruble (17 bin dolar) vermeye hazır olduğunu yazdı.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan