Medvedev: Yasak gazino ve kumarhane çalıştıranları cezaevine atın...

16

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Moskova’da gizli kumarhane ve gazino çalıştıran şahısların hemen cezaevine gönderilmesi gerektiğini belirtti. Rusya’da 1 Temmuz 2009’dan itibaren gazino ve kumar makinelerinin çalışma faaliyetine yasak getirilmişti.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’le biraraya gelen Medvedev, yasağa rağmen başkentte halen gizlice kumarhanelerin çalıştırıldığından şikayetçi oldu. Rusya Başkanı, “Moskova’da gizli kumarhanelerin geniş şekilde yaygınlaştığı yönünde son zamanlarda çok sayıda bilgi alıyorum. Yasayı kimin ihlal ettiğini bulabilmek için gerekli önlemler alınmalı ve denetlemeler yapılmalı. Bu tür kumarhane ve gazinolarda yer alan şahıslar cezaevine gönderilmeli” talimatını verdi.

Bu talimat üzerine Belediye Başkanı Sobyanin, “Güvenlik güçleriyle birlikte yakın zamanda gerekli denetleme operasyonları yapılacak ve size bilgi verilecek” dedi.

Medvedev, Sobyanin’in çalışmasıyla ilgili bilgileri alırken, “Görüyorum ki siz aktif bir şekilde görevinize başladınız. Çalışmaları -sizin yaptığınız gibi- sakin, ama debisi yüksek su gibi yapmak lazım” diye belirtti. Rusya Başkanı daha sonra, “Çalışmalar nasıl gidiyor?” diye sorarken Belediye Başkanı, “Zor, ama ilginç” yanıtını verdi.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan