St. Petersburg'da fakir çocuklara yardım kermesi-ÖZEL

37

Rusya'nın kuzey başkenti olarak bilinen St. Petersburg'da faaliyet gösteren Uluslararası Kadınlar Kulubü, Leningrad bölgesinde yaşayan fakir çocuk ve kadınlara yönelik yardım kermesi düzenlendi. Türkiye S.t Petersburg Başkonsolosluğunun yanısıra Rusya ve Rusya Federasyonu ile Türkiye İş ve Dostluk Derneği (RUTİD), Türk Hava Yolları ve Adam Ayakkabıcılık'ın destek verdiği organizasyonda tam bir kültür mozaiği oluştu.

Kermese katılan ülkeler kendi yörelerine özgü yemek, pasta çeşitleri, içecekler ile kermese destek olurken, diğer yandan St. Petersburg'da toplanan ikinci el eşyalarda satışa sunuldu. Kermeste özellikle çocuklara yönelik olarak bir çok faaliyet düzenlenirken, kermesten elde edilen gelir fakir çocuk ve kadınlara verilmek üzere derneğe teslim edildi.

Türk konsolosluğu kermeste geleneksel yemek ve tatlı çeşitleriyle ülkemizi temsil ederken, RUTİD  çatısı altında St. Petersburg Kültür Merkezinde faaliyet gösteren Ebru ustaları ise, ziyaretçilere yaptırdıkları Ebrulardan kazandıkları paranın tamamını yardıma muhtaç kadın ve çocuklara verilmek üzere derneğe bağışladı.

Kermese 17 ülke temsilciliği ve 9 hayır kurumu katılırken birçok kuruluş verdikleri promosyonlarla kermese destek oldu.

15 yıldır faaliyet gösteren Uluslararası Kadınlar Kulubü derneğe üye olarak uluslararası pasaport taşıyanları ve özellikle İngilizce konuşup anlayabilenleri kabul ediyor. Derneğin Fahri Başkanlık görevini; St. Petersburg Başkonsolosu Mehmet Çınar'ın eşi  Benay Çınar yürütüyor.

St. Petersburg, Cihan Haber Ajansı

IMG_3251 IMG_3305

IMG_3398 IMG_3423

IMG_3433 IMG_3498

IMG_3624 IMG_3741