Türk vatandaşının cep telefonunu gasp eden zanlı yakalandı

1

Rusya’nın güney kenti Azov’da bir Türk vatandaşının cep telefonunu gasp eden hırsız kıskıvrak yakalandı. Zanlıları yakalayan polis görevlileri ise Bölge Emniyet Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.

Rostov Bölge Emniyet Müdürlüğü  Basın Bürosu Başkanı Yevgeni Zavgorodniy, bir Türk vatandaşın gasba uğradığını belirtti. Polis sözcüsü, “Bölgemize bağlı Azov kentindeki bir inşaat firmasında makine uzmanı olarak çalışan bir Türk vatandaş (38) gasba uğradı. Kendisi kentin bir kafesinde otururken, içkili bir vatandaş elindeki bıçakla agresif şekilde yabancı vatandaşı tehdit ettı. Sonra da elinden cep telefonunu aldı. Türk vatandaş hemen polise başvudu. Olay yerine polis görevlileri sevk edildi. Zanlıyı iyi hatırlayan Türk işçi, polislere suçlunun dış görünümüyle ilgili bilgileri aktardı. Bilgiler üzerine suçlunun robot resmini çıkaran emniyet güçleri fotoğrafı tüm karakol ve mıntıkalara dağıttı. Yapılan arama çalışmaları sonucunda suçlu (26) yakayı ele verdi. Üzerinde Türk vatandaşına ait cep telefonu da bulundu” dedi.

Olayla ilgili Rostov Bölge Emniyet Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. Zanlı için Rusya Federasyonu Ceza Kanunu 162. madde gereği 10 yıla kadar hapis cezası istenebilir.

Rostov Bölge Emniyet Müdürü General Aleksey Lapin, Türk vatandaşı gasb eden suçlunun yakalanmasında emeği geçen polis görevlilerine ödül dağıttı.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan