Moskova’da ilköğretimde okuyan kız, kıskançlık yüzünden kız arkadaşını bıçakladı

8

Rusya'nın başkenti Moskova'da bir kız öğrenci 'erkek arkadaş' yüzünden bir başka kız öğrenciye bıçakla saldırdı. İlkokula giderken yol üzerinde kavga eden öğrenciler dehşet dakikalarının yaşanmasına neden oldu. Polis inceleme başlatırken, ağır yaralanan kız öğrenci hastaneye kaldırıldı. Yetkililer yaşanan olay nedeni ile şoke olduklarını açıklarken, iki parmağı ciddi şekilde hasar gören öğrenci ameliyata alındı.

Moskova’nın Severnoe Butovo semtinde 1356 nolu bir orta okul 8. sınıf öğrencisi Anna Çirkina (14), aynı sınıfta okuyan kız arkadaşı Darya Suhareva’yı  (14) bıçakla saldırdı. Öğrenci acilen hastaneye kaldırıldı. Öğrenci bıçakla kafa, el ve boyundan yaralandığı için ameliyata alındı. Doktorlar öğrencinin iki el parmağında ciddi yaralar oluştuğunu belirtiyor.

Saldırıya uğrayan öğrenci keskin bıçak darbelerinden korunabilmek için elleriyle tutmaya çalıştığı ortaya çıktı. Olay yerine gelen polis yetkilileri araştırma yaparken, olayın bir erkek arkadaş yüzünden meydana geldiği de gelen haberler arasında.

Rus İnterfaks haber ajansına konuşan polis yetkilisi, “İlk soruşturmada olayın kıskançlık vakası olduğu ortaya çıktı. İki bayanın aynı erkeği sevdiği ve biri diğerini bıçakladığını tespit ettik. Saldırgan öğrenci sınıf arkadaşını öldürmek için saldırmış” diye konuştu. Moskova Emniyet Müdürlüğü Güneybatı Dairesi Sözcüsü Marina Molokova da, “Önceden sıkı arkadaşmışlar, daha sonra erkek yüzünden araları iyice bozuldu” dedi.

Kabahat öğretmenlerinde

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev’in Çocuk Haklarından Sorumlu Komiseri Pavel Astahov olayın vahim olduğuna dikkat çekerek, “Vahim! Burada sorun şudur: iki çocuk arasında ihtilaf yaşanmış ve burada da öğretmenler kabahatli. Zamanında önlem alınabilirdi. Okul gibi çocuk kurumlarında psikolog sayısının azalması da öğrenciler arasında şiddete, gerginliğe yol açabiliyor... 8. sınıf öğrencisinin yaptığı bu eylem suç unsuru sayılacak ve sorumluluk taşıyacak” dedi.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan