LC Waikiki Rusya’da 50 mağaza açıyor

38

Türk çocuk ve gençlere yönelik tesktil ürünleri üreten LC Waikiki Rusya’nın St.Petersburg kentinde ilk mağazasını açıyor. Türk markası önümüzdeki beş yılda Rusya Federasyonu’nda yaklaşık 50 mağaza açmayı hedefliyor.

Kentin Moskovski Vokzal semtindeki Galeriya ticaret merkezinde faaliyete geçecek ilk mağaza bin 400 metrakerelik bir alanda müşterilerine hizmet verecek. Mağazanın resmi açılış töreni 25 Aralık’ta yapılması planlanıyor.

1985 yılında Fransa’da kurulan şirketi 1990’lı yılların ortalarında Türk iş adamları satın aldı. Rus basınında çıkan haberlere göre, firmanın Türkiye’de yaklaşık 250 mağazası faaliyet gösteriyor. Türkiye’de faal olan mağazaların toplam alanı ise 200 bin metrekare.

Rus RBK gazetesine konuşan finans hizmetleri ve gayrimenkul şirketi Jones Lang LaSalle sorumlusu Anna Nikandrova, Türk şirketinin dünya piyasasında çocuk ve genç giyiminde altıncı sırada olduğunu açıkladı.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.