Moskova metrosu tehlikeli bölge oldu

32

Rusya İçişleri Bakan Birinci Yardımcısı Mihail Suhodolski, Moskova metrosunun hayatı açıdan tehlikeli olduğunu belirtti. Suhodolski, metro istasyonları önlerinde kaçak taksicilerin kaldırılmasını da talep etti.

Moskova’da Lujniki spor sarayında emniyet güçleri mensuplarıyla bir araya gelen Bakan Birinci Yardımcısı polislerden kendilerine çeki düzen vermesini istedi. Suhodolski, “Bir Bakan Birinci Yardımcısı olarak sizlere sesleniyorum: Mentaliteyi değiştiriniz artık!” dedi.

Moskova metrosunda suç oranının fazla olduğundan sitem eden Suhodolski, “Moskova metrosu artık tehlikeli olmaya başladı. Biz metro istasyonlarında güvenliği sağlamak için çalışma ve faaliyetlerimizi artırmamız lazım. Metroda birileri tehlikeye aldırmayarak silah kullanıyor, geçit ve platformlarda dans ediyor. Bu durumda insan kendini nasıl emniyette hissedebilir?” diye konuştu.

Metro önünde kaçak taksiciler kaldırılmalı

İçişleri Bakan Birinci Yardımcısı metro istasyonları önlerinde “temizlik” yapılmasını talep ederek, “Moskova polisi sokaklardan ve metro istasyonları önlerinden kaçak taksicileri ve kumarhaneleri kaldırsın. Nihayet demiryolu garlarına ve havaalanlarına çeki düzen versin” dedi.

Suhodolski Moskova’da 10 ayda 156 bin 500 suç işlendiğini ve bunun üçte birinin ağır suç olduğunu sözlerine ekledi.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan