Rusya’da bir Türk vatandaş tecavüzden göz altına alındı

51

Rusya’nın güneyindeki Krasnodar kentinde bir Türk vatandaşın tecavüz suçundan göz altına alındığı kaydedildi. Türk vatandaşın bölgede bir şirkette çalıştığı da belirtildi. Soruşturma devam ettiği için emniyet güçleri, Türk vatandaşın kimliğini henüz açıklamıyor.

Krasnodar kentinde Rus güvenlik güçleri bir Türk vatandaşı tecavüz suçuyla ilgili göz altına aldı. Krosnodar bölgesinin yerel haber portalı Yugopolis.ru’ya konuşan Rusya Başsavcılığı Soruşturma Komisyonu Krasnodar kent savcısı Yevgeni Dubin, “40 yaşındaki Türk vatandaş bir genç bayana (26) tecavüz ettiği belirtiliyor. Yabancı vatandaş sözleşmeli olarak Krasnodar kentinde bir şirkette çalışıyor. Kendi kurbanını akşam saatlerinde kentin Paşkovski kasabasındaki bir sokakta takibe aldı. Daha sonra bayana saldırdı. Tecavüzün ardından Türk vatandaşın elinden kaçarak kurtulan bayan polise başvurdu. Bayan başına gelen olaylarla ilgili polise şikayette bulundu” dedi.

Türk vatandaşla ilgili dava açıldığı da gelen bilgiler arasında. Cihan’a konuşan Yugopolis.ru, “Soruşturma devam ediyor, ortada suçlama var ve güvenlik güçleri soruşturma sona ermeden Türk vatandaşın isminin açıklanmayacağını bize iletti” diye konuştu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan