Moskova’da bir Türk işadamının firması soyuldu - ÖZEL

9

Moskova'da bir Türk işadamının firması soyuldu. Polis olayla ilgili iki Tacik işçiyi yakaladı. Türk işadamının Moskova’da otomobil teknik malzemeler ticaretiyle uğraştığı da belirtildi.

Cihan’a konuşan Rusya İçişleri Bakanlığı yetkilisi, Moskova’da ticaret yapan bir Türk işadamının iş yerinin soyulduğunu belirtti. Polis yetkilisi, “1977 doğumlu ve “Atitehk” ismli şirketin Başkanı Turhan Zafer isimli bir Türk işadamı polise başvurarak firmasının soyulduğunu anlattı. Türk işadamı, gece geç saatlerinde firmasını ziyaret ederken depodan bir kamyonetin ayrıldığını farketti. İşadamı Zafer, hemen polise başvurdu. Güvenlik güçleri olayla ilgili iki Tacikistan vatandaşını (22 ve 28 yaşlarında) yakaladı. Soruşturma sonucunda Tacik işçilerin “Atitehk” şirketinden ürün çalarak kimliği belirsiz bir kişiye iki milyon 780 bin rubleye sattığı tespit edildi. Hırsızlar bu satıştan yaklaşık 500 bin ruble elde etti. Türk işadamı Moskova’da otomobil teknik malzemeleri satış ticareti yapıyor” dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.  Güvenlik güçleri Tacik işçilerden çalınmış ürünleri satın alan şahsın peşine düşerek arama çalışmalarını başlattı.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan