Rusya’da bir aile kül oldu; 3'ü çocuk 8 kişi öldü

0

Rusya’nın kuzeyinde Vologda kentinde çıkan yangında bir aile feci şekilde yanarak hayatını kaybetti. Rusya Başsavcılık yetkilileri, olayın nedenlerini araştırmak için harekete geçti.

Perşembe gece geç saatlerde St.Petersburg’a yakın Vologda kentindeki iki katlı ahşap bir binada yangın çıktı. Rusya Acil Durum Bakanlığı Vologda Dairesi’nden yapılan açıklamada, binada 12 kişinin kayıtlı olduğu belirtildi. Açıklamada, “Yangın sonucunda evde oturan bir aile ve misafirliğe gelen yakınları hayatını kaybetti. Aile üyeleri şöyle: baba, anne ve üç çocuğu, büyükanne. Ayrıca biri erkek ve biri bayan olmak üzere iki misafir” denildi.


Rusya Başsavcılığı Soruşturma Komisyonu olayı detayli bir şekilde incelemeye alırken, bölgeye merkezden ekipler gönderildi.

Rusya Acil Durum Bakanlığı, 2010 yılı başlarından bu yana çıkan yangınlarda ölü sayısının 11 bini geçtiğini belirtiyor. Rusya'da yangınların artmasında en çok elinde sigara ve alkolle uyuya kalan insanlar etkili oluyor. Çoğu zaman tek başına yaşayan insanlar alkolün etkisi ile de yangının farkına varamayabiliyor. Binaların elektrik altyapılarının eski olması, yangın söndürme sistemlerinin olmaması da can kaybının artmasına neden oluyor.

 

Fuad Seferov, Moskva