İsmailov'un Mardan Palace'ının elektriği borç yüzünden kesildi

8

Azeri asıllı Rus milyarder Telman İsmailov'un sahip olduğu Antalya’daki Mardan Palace Otel’in elektrikleri, 3 milyon 735 bin TL’lik borç ödenmediği için kesildi.

Sadece çatal bıçağına 17 milyon dolar harcanan ve 1.4 milyar dolarlık yatırımla dünyanın en lüks üçüncü oteli olarak faaliyete geçirilen Antalya’daki Mardan Palace Otel’in elektrikleri, 3 milyon 735 bin TL’lik borç ödenmediği için kesildi. Şimdilik otele elektrik jeneratörlerle enerji sağlanıyor. Borç bir süre daha ödenmezse otele icra gideceği belirtildi.

Edinilen bilgiye göre ayda 400-500 bin TL arasında elektrik gideri bulunan 565 odalı lüks otelin faturaları uzun süre ödenmeyince borç birikti. Otel yönetimi, kendilerine tebligat gönderen Akdeniz Elektrik Dağıtım (AKEDAŞ) yetkilileri ile görüşerek, yaklaşık 1.5 milyon TL civarındaki borcu taksitlendirdi ancak otelin, eylül ayındaki 504 bin, ekim ayındaki 897 bin, kasım ayındaki 566 bin ve son olarak aralık ayındaki 406 bin TL’lik elektrik faturaları da ödenmedi. Taksitlendirilen borçla birlikte otelin toplam elektrik borcu 3 milyon 735 bin 540 TL’ye ulaştı.

Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov’un sahibi olduğu ve yapımında 17 kilo altın kullanılan Mardan Palace Otel, 1.4 milyar dolara mal oldu. Türkiye’nin birinci, dünyanın ise üçüncü lüks oteli gösterilen tesisin açılışı için 35 milyon dolara yakın para harcandı ve açılış gecesine Paris Hilton, Sharon Stone, Richard Gere, Mariah Carey, Monica Bellucci ve Tom Jones gibi ünlüler katıldı.

Haberrus