Rusya'da bebek arabası ile inanılmaz soygun; 3 ölü

20

Rusya’nın St.Petersburg kentinde para taşıyan bir araca aile kılığına girmiş ellerinde bebek arabası ile yaklaşan saldırganlar inanılmaz bir soygun gerçekleştirdi. Bebek arabasında taşıdıkları silahlarla bir bankadan araca para nakil anında baskın yapan saldırganlar, iki güvenlik görevlisi ve bir vatandaşı öldürdü. Araçta bulunan 25 milyon ruble (830 bin dolar) parayı alarak kaçan saldırganlar izlerini kaybettirdi.

St.Petersburg’un Leninski Prospekti semtinde para taşıyan araca silahlı saldırı yapıldı. Kimliği belirsiz kişiler cadde üzerindeki Loko-Banka bankasından çıkan iki para taşıyıcısı görevliyi silahla taradı. Görevliler olay yerinde hayatını kaybetti. Saldırganlar 25 milyon rubleyi yanlarında alarak olay yerinde uzaklaştı.

Bölgeye gelen güvenlik güçleri, yerde yatan üçüncü bir cesete daha rastladı. Yapılan incelemede, saldırı sırasında karşıdan gelen bir vatandaşa da kurşun isabet ettiği ortaya çıktı. Talihsiz vatandaşın kendi köpeğiyle dolaştığını anlatan Rusya Başsavcılığı Soruşturma Komisyonu Sözcüsü Vladimir Markin, "Vatandaş saldırı anında katillerin önünü kesmiş, engel olmuş" dedi. Markin, kanlı soygunla ilgili dava açıldığını kaydetti.

Rus Mayak radyosuna göre, saldırganlar önce bir aile kılığına girerek bebek arabasıyla sokakta dolaşıyordu. Para taşıyıcılar kendi zırhlı arabalarına bindiği sırada katiller bebek arabasında gizledikleri silahları çıkararak saldırdı. Olay yerinde yapılan incelemelerin St.Petersburg Bölge Savcısı Andrey Lavrenko tarafından koordine edildiği belirtiliyor.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

RIA-834655-iki_ceset_1RIA-834655-iki_ceset_2