Rutid St. Petersburg temsilciğinden yılbaşı programı

20

Başkent Moskova'nın buzla kaplanan yolları, devrilen ağaçları ve aksayan havayolu ulaşımı  yılbaşı tatilini gölgelerken, kuzey başkent St. Petersburg yılbaşına erken girdi. Sevdiklerine hediye yetiştirme telaşına düşen vatandaşlar yılbaşı programlarına da şimdiden başladı.

Rusya Federasyonu ile Türkiye İş ve Dostluk Derneği (Rutid) St. Petersburg temsilciliği üyeleri, Rus ve Türk dostların katılımı ile yıl başı programı düzenledi.

Program çerçevesinde, kulüp  öğrencileri çeşitli parodilerle izleyicilere eğlenceli saatler yaşatırken, ardından Rus geleneksel çalgısı domra, Türk çalgısı ud ve yaylı tambur eşliğinde parçalar seslendirildi.

Rutid'in 2010 yılı boyunca iki ülke ilişkilerini geliştirme adına yaptığı faaliyetler değerlendirilirken, kulüp üyelerinden 2011 yılı için önerileri alındı. Yılbaşı hediyelerinin dağıtılmasının ardından program sona erdi.

St. Petersburg Rutid Temsilcisi Adnan Öztürk 2010 yılının dernek çalışmaları açısından çok verimli geçtiğini, sadece ticari ve ekonomik değil kültürel alanda dabir dizi faaliyet yaptıklarını söyledi.

Kaynak: Cihan Haber Ajansı

_DSC4303_Large_DSC4376_Large