Sibirya’da buzdan kent açıldı

54

Rusya’nın Sibirya bölgesindeki Novosibirsk kentinde buz kenti açıldı. 31 Aralık yılbaş kutlamaları çerçevesinde hazırlanan buz kentte çocukların eğlenebilmesi için çok sayıda çizgi film kahramanları resim ve maketleri de yer alıyor.

Her yıl Ob nehri kıyısında geleneksel olarak düzenlenen buz kentinin bu yılki ismi “Shrek Rus pehlivanlarının konuğu” oldu. Buzdan “saray” ve “kaleler”in bulunduğu kentte çocuklara yönelik çok sayıda oyun alanları da hizmete açıldı.

RIA-836109-bzkent3Rus ve yabancı çizgi film kahramanlarından İlya Muromets, Alyoşa Popoviç, Şhrek ve başkaları miniklerin sevincine neşe kattı. Noel Baba’nın açılışını yaptığı kentte çeşitli konser ve sanat gösterileri sunuldu. Noel Baba çocuklara özel hediyeler vererek sevindirdi. Akşm saatlerine doğru ise havai fişek gösterisi yapıldı.

RIA-836109-bzkent2Yedi yaşına kadar çocuklar için ücretsiz olan bu kente giriş ücreti 100 ruble. Buz kentteki işletmecisi Sergey Maşarov, “Böyle bir kent Rusya’nın hiçbir bölgesinde yok” övgüsünde bulundu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan