Moskova metrosundan komik görüntüler

34

Rusya'nın başkenti Moskova'da şehrin altında ikinci bir kent kuran metro ağı büyüklüğü ile olduğu kadar, bugünlerde internette dolaşan komik görüntülerle de ünlü oldu. Kimi yolcular şehrin yorgunluğuna teslim olarak uyuklarken, kimileri de canlı konser vererek yolculara neşeli dakikalar yaşatıyor.

Devlet tarafından işletilen Moskova Metrosu'nda günde 10 bin trenin sefer yapıyor. Farklı kesimlerden insanların bindiği metroda şarkı söyleyen, dans eden vatandaşlar, eğlenen gençler ve yorulan yolcular komik sahnelere neden oluyor.

Her gün ortalama 7 milyon kişi yolculuk yaptığı metroda komik vakalara şahid olan vatandaşlar ise bu olayları telefon kameralarına çekmeye çalışıyor. Daha sonra bu görüntüler youtube'de yayınlanıyor. Rusya ile ilgili haberleri ile tanınan www.haberrus.com haber portalı okurları için metroda çekilen en ilginç görüntüleri derledi.

Görüntülerden birinde genç  eline yangın tüpünü alarak yolcuların şaşkın  bakışları arasında aniden vagon boyunca uçmaya başlıyor. Beş metre kadar uçan genç daha sonra yere düşerek gülüyor.

Bir diğer görüntüde ise yine vagon içinde dört genç kafkasya dansı yapıyor. Gençler biribirinde çılgın hareketler sergiliyor.

Vagona giren iki müzisyen darbuka çalmaya başlayınca orta yaşlarında bir bayan ritme dayanamadan kalkıp dans etmeye başlıyor. Müzisyenlerin birine para veren bayan vagon boyunca dans etmeye devam ediyor. Yolcuların bazıları bayanı cep telefonları ile görüntülemeye çalışıyor.

Bir yolcu yorgun ve sarhoş şeklilde yolculuk yaparken vagonda bulunan gençler kendisi ile dalga geçmeye başlıyor. Uykuya dalan adam yanında bulunan yolcuların üzerine düşüyor. Ardından gençlerin biri sarhoş yolcunun ayakkabı bağcıklarını biribirine bağlıyor.

Bir genç kulağında kulaklıkla kıyasıya dans ediyor. Zıplayan hoplayan gence yolcular alkışlayarak destek veriyor.

Yine bir başka olgun adam vagona girer girmez çocuksu şekilde dans etmeye başlıyor. Ancak vagonda bulunan hiç bir vatandaş adama aldırmadan yolculuklarına devam ediyor.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan

{dmotion}xgiobq_moskova-metrosunda-eylence_fun{/dmotion}