Park Kulturı metro istasyonu kapanıyor

620

Moskova Metrosu'nun ana hattı  Koltsevaya'da Park Kulturı metro istasyonu planlanan tamirat nedeni ile Şubat ayından yıl sonuna kadar kapalı olacak.

Kırmızı hat Sokolniçeskaya'nın  üzerinde bulunan Park Kulturı istasyonu çalışmaya devam ederken Metronun kahverengi hat Koltsevaya'da bulunan Park Kulturı istasyonu 5 Şubat'tan itibaren Aralık ayına kadar kapalı kalacak.

Moskova Metrosu Basın Merkezinden yapılan açıklamada daha önce planlanan tamirat nedeniyle kapanacak olan istasyonda komple restorasyon yapılacak ve yürüyen merdivenler değiştirilecek.

Park Kulturı metro istasyonunda kullanılan yürüyen merdivenlerin 1940 yılına ait olduğu belirtilen açıklamada sistemin eskidi ve yenisiyle değiştirileceği kaydedildi.

Tamirat süresi boyunca birbirine bağlı  olan Koltsevaya ve Kırmızı hatların istasyonları aralarında bulunan geçitler de kapalı olacak. Ancak sabah saat 09.30'a kadar Kırmızı hattın yolcuları Park Kulturı Koltsevaya'daki çıkışını da kullanılabilecek. Saat 09.30'dan sonra ise sadece Kırmızı hattaki Park Kulturı istasyonun çıkışları açık olacak.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan