15 yaşında iki genç imkansız aşkları yüzünden intihar etti

39

Rusya'da biribirini seven iki genç  ailelerinin ilişkilerini onaylamadığı için 14 katlı binın çatısından atlayarak intihar etti.

Polis yetkililer tarafından yapılan açıklamada sabah saatlerinde Moskova'nın yakınlarında bulunan Fryazino kentinde bulunan yüksek binanın önünde vatandaşlar iki gencin cesedine rastladı. İlk belirlemelere göre gençler 14 katlı binanın çatısına çıkarak buradan atladı. Kimliği tespit edilen kızın yaşı 15 olduğu belirtilirken, erkeğin yaşı ve kimliği araştırılıyor.

Çatıda bırakılan eşyalar arasında gençlerin birisine ait cep telefonu bulundu. Araştırmalar sonucunda gençlerin intiharı daha önceden planladıkları ortaya çıktı.

Gençlerin intihar etmelerine neden olarak ise ailelerinin aralarında yaşanan ilişkiye karşı çıkmaları gösteriliyor.

Rus yetkililere göre, ailelerin baskısı bu tür trajedelerin yaşanmasına yol açan sık nedenlerden biri. Gençler aile tarafından gelen baskıları çözmeye çalışmanın yerine hayatlarına son vermeyi kararlaştırıyor.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında St. Petersburg kentinde yine aynı neden yüzünde iki genç  kendisini şehir parkında bulunan bir ağaca asmıştı. Bu olaydan önce ise başka bir genç çift yüksek katlı binadan atlamış, ağır yaralı olarak kurtulmuştu.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan