Dağıstan’da bomba yüklü araç patladı: 6 ölü, 7 yaralı

1

Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan Domodedovo Havaalanı’nda meydana gelen terör saldırısının yaraları henüz sarılmadan, bir terör olayı da ülkenin Dağıstan Cumhuriyeti’nde yaşandı. Bölgede içi bomba dolu bir araba havaya uçuruldu. Olayda ilk belirlemelere göre dört kişi öldü, altı kişi de yaralandı. Rus Newsru.com haber portalı ise ölü sayısının altı, yaralı sayısının da yedi olduğunu iddia etti.

Kuzey Kafkasya’nın istikrarsız bölgelerinden Dağıstan Cumhuriyeti’nde kimliği belirsiz kişiler bombalı terör eyleminde bulundu. Dağıstan’ın Çeçenistan’la sınır Hasavyurt kentinde “Karavan” isimli kafenin hemen yanına park edilen araç akşam saatlerinde patladı.

Rus Ria Novosti haber ajansına konuşan güvenlik görevlisine göre, patlama sonucunda kafede çalışanlar ve müşteriler olmak üzere dört kişi ölürken, altı kişi de yaralandı. Yaralılar acilen hastaneye kaldırıldı. Doktorlar yaralıların durumunun ağır olduğunu kaydetti. İlerleyen saatlerde ise ölü sayısının
altı ve yaralı sayısının yediye ulaştığı bilgisi verildi.

Olay yerine gelen güvenlik güçleri inceleme başlatırken, teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

14 Ocak’ta da yine Hasavyurt kentindeki “Belıye Noçi” kafesi yanında benzer şekilde araba patlatılmıştı. Olayda dört kişi ölürken, beş kişi de yaralanmıştı.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan