Kimse Yok Mu Derneği'nden Rus yetim çocuklara yardım

16

Kimse Yok Mu Derneği hayırseverlerin yardımlarını Rusya’nın başkenti Moskova’daki yetim ve özürlü çocuklara ulaştırdı. Moskova 85 numaralı kütüphanesine gelen çocuklara Kimse Yok Mu temsilcileri yaklaşık 800 çift ayakkabı ve çeşitli hediyeler dağıttı.

Çocuklara hediyelerini dağıtmadan önce kısa bir konuşma yapan Kimse Yok Mu Derneği Sponsorluk Müdürü Yusuf Engin Deniz Türkiye’den hayırseverlerin selamlarını getirdiğini söyledi. Yardımlarını kabul ettikleri için gelenlere teşekkür eden Deniz’e çocuklarda hep beraber teşekkür ettiler. Yaklaşık 30 çocuğa hediye dağıtan Deniz’e Kütüphane yöneticisi Valentina Sarokina plaket takdim etti.

Kimse_Yok_Mu_2Kendilerine böyle hediye gönderilmesine çok sevindiklerini ifade eden ikiz kardeşler Grişa ve İgor Türkiye’deki hayırseverleri ağırlamak istediklerini dile getirdi. Grişa, "Herkese çok teşekkür ederim Türkiye’ye gelmek isterdim oradaki insanlar ve çocuklarla tanışmak istiyorum" diye konuştu. Olya ismindeki kız öğrenci denediği ayakkabıları çok beğendiğini ve böyle hediye almaktan çok mutlu olduğunu ifade etti.

Moskova 85 numaralı kütüphane yöneticisi Valentina Sarokina çok sayıda ihtiyaç sahibi olan yetim ve engelli çocuklar olduğunu ve her türlü yardımı kabul edebileceklerini belirtti. Sarokina, "Yardımlarından dolayı Türkiyeli hayırseverlere çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu. Sarokina Türkiye’den gelecek olan heyetleri ve çocukları ağırlamaktan dolayı mutlu olacaklarını söyledi.

Hayırseverlerin yardımlarını  ulaştırmak için geldiğini belirten Kimse Yok Mu Derneği yetkilisi Deniz, "Burada hem yardımlarımızı teslim etmek hem de heyetlerle görüşerek iki ülke arasında dostlu ve yardımlaşma çalışmalarında bulunmak istiyoruz" diye konuştu.

Yaklaşık 800 çift ayakkabı  kütüphane tarafından ihtiyaç sahibi ve yetim çocuklara dağıtılacak.

Moskova, Cihan

Kimse_Yok_Mu_3Kimse_Yok_Mu_4

Kimse_Yok_Mu_5Kimse_Yok_Mu_6