Bulduğu 120 bin doları iade eden Rus'a ilginç ödül

0

'Rusya Postası' kayıp 3 milyon 500 bin rublesini (yaklaşık 120 bin dolar) iade eden vatandaşa teşekkür mektubu ve istediği 10 farklı gazete ve dergiye bedava abonelik hediye ettiğini duyurdu.

Volgograd bölgesinde yaşayan bir Rus 8 Şubat tarihinde yolda bulduğu içinde çuvalları Polise iade etti. 'Rusya Postanesi' damgası bulunan çuvallarda 120 bin dolar ve dokümanlar bulunuyordu. Yapılan araştırmalar sonucu çuvallardan bir rublenin bile kaybolmadığı tespit edildi.

Rusya Postanesi Volgograd Şübe Müdürlüğü  çuvalları bulan Fedor Kortayev'e teşekkür mektubu hazırladığını  ve istediği 10 dergi ve gazeteye 2011 yılı için abonolik hediye edeceğini açıkladı. Kortayev'e ayrıca Moskova şubesinden de hediye verileceği belirtilirken bulunan paraların vatandaşların emeklilik maaşlarından oluştuğu kaydedildi.

Çuvalların iyice kapatılmamış kapıdan yanlışlıkla düşürüldüğü ifade edilen açıklamada, postane yönetiminin polise başvurduğunu, ancak incelemeler başlamadan kayıp çuvalın bulunduğuna dair bilginin geldiği kaydedildi.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan