Moskova'nın tarihi Arbat sokağında flash-mob gösteri

6

Moskova'nın tarihi Arbat sokağında onlarca gençten oluşan iki grup biri birine balonlarla saldırdı. Balonlu flash-mob savaşı barışla sona erdi. İnternetten anlaşan gençler flash-mob dedikleri organizasyonla ani hareketler yaparak halkın dikkatini üzerlerine çekmeyi başarıyor.

Arbat sokağının iki ucunda bulunan Arbatskaya ve Smolenskaya metro-istasyonlarının çıkışlarında iki farklı grup gizlice toplandı. Gençler olaydan bir gün önce internette yayılan flash-mob davetine icabet ederek balonlu savaşa katıldı.

Balonları şişirerek kapışma için tüm hazırlıklarını yapan gençler daha sonra Arabat'ta biri birine doğru yürmeye başladı. Topuzlara benzeyen balonları  saklayan gençler sokağın ortasında karşılaşınca durakladı. Bir kaç saniye durduktan sonra hızla koşmaya başlayan gençler oyuncak topuzlarını çıkararak savaşmaya başladı.

Doyasıya eğlenen gençlerden bazıları  yara almışcasına artistik hareketlerle yere yığıldı. Mücadelenin sonuna doğru tüm balonlar patladı. Kuvvetli rüzgar ve kar altında bir kaç dakika devam eden mücadelenin ardından kaybeden olmayınca savaşçılar kavgayı bıraktı.

Savaşın bitmesini kutlamak için iki grubun savaşçıları bir birini kutlayarak sarılmaya başladı. Birkaç dakika süren kucaklamaların ardından tüm flash-mob üyeleri 'savaş meydanını' terk etti.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan