Metroda ellerinde patlayıcı madde izi bulunan iki kişi göz altına alındı

0

Rusya polisi rutin kontrol esnasında iki şahsın ellerinde hexogen benzeri patlayıcı madde izlerini tespit etti. Terör örgütleri ile olası bağlantıları nedeni ile şahıslar göz altına alındı.

Polis Moskova Metrosu'nun Kurskaya koltsevaya istasyonunda rutin kimlik kontrol yapmak üzere iki genci durdurdu. Gençlerin Rusya'ya bağlı Kabartay-Balkar Cumhuriyeti'nden oldukları belirtilirken Moskova'ya iş aramak için geldiklerini söyledikleri kaydedildi. Devriye Polisleri kullanıma yeni giren cihaz ile gençlerin ellerini taradı ve hexogen benzeri patlayıcı madde izlerini tespit etti.

Moskova'da ekim ayında geldiğini ifade eden 24 ve 25 yaşlarında olan gençler Polisin "Son zamanlarda nerede yaşıyorsunuz?" sorusuna cevap vermedikleri de belirtildi.

RİA Novosti'ye açıklamalarda bulunan Polis yetkilileri incelemeler için karakola götürülen şahısların, terör örgütleri ile olası bağlantılarının araştırıldığını ifade etti.

PDX olarak da bilinen patlayıcı madde Hexogen, Moskova'nın Domodedova Havalimanı'nda 36 kişinin ölümüne yol açan terör saldırısında kullanılmıştı.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan