Rusya'da Türk işçi ailesi ile telefonda tartıştıktan sonra intihar etti (Yenilendi)

28

Rusya’nın kuzey başkenti St.Petersburg’ta çalışan bir Türk işçi çalıştığı işyerinde soyunma odasında intihar etti. Rus güvenlik güçleri Türk vatandaşın ölümüyle ilgili inceleme başlattı.

Cihan Haber Ajansı'na açıklamada bulunan bir Rus polis yetkilisi, St.Petersburg’un Ligovski caddesindeki bir depoda bir Türk vatandaşın intihar ettiğini belirtti. Polis yetkilisi, "Ahmet Özbek (22) adlı bir Türk inşaat işçisinin cesedi bir Türk inşaat şirketine ait deponun soyunma odasında ipten asılı olarak bulundu. İşçi kendini tavan kirişindeki ipten asmıştı. Özbek’in bir Türk inşaat şirketinde çalıştığı ve Rusya’ya 16 Temmuz 2010 tarihli işçi vizesiyle geldiği tespit edildi. Vizesi de 6 Nisan’da bitiyordu" dedi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldığını  belirten güvenlik gücü yetkilisi, "Ceset kent morguna kaldırıldı. Orada ise ölüm nedenini ortaya çıkarabilmek için inceleme yapılıyor" bilgisini verdi.

Rusya Başsavcılığı St. Petersburg Soruşturma Komisyonu basın bürosundan yapılan açıklamada intihar eden gencin ilk belirlemelere göre ailesi ile tartışmalı bir telefon görüşmesinden sonra intihar ettiği belirtildi. Olayla ilgili incelemeler devam ediyor.

 

Fuad Seferov, Moskova, Cihan