Rus öğrenci barfiks çekerken yere düşüp öldü

34

Rusya’da bir ortaokul öğrencisi spor bayramında barfiks çekerken aniden fenalaşarak yere düştü. Okul arkadaşlarının gözleri önünde hayatını kaybeden talihsiz çocuğun ölüm anı, barfiks çekişini görüntüleyen arkadaşlarının cep telefonundan kaydedildi. Sibirya’nın Omsk kentinde 36 nolu bir okulda düzenlenen spor bayramı şöleninde Anton. Ş isimli 6. sınıf öğrencisi barfiks çekmeye başladı. Okul arkadaşlarının tezahuratlarıyla birkaç barfiks çeken Anton aniden yere yıkıldı. Olayı anlatan bir öğrenci, "Anton barfiks çekerken aniden fenalaştı. Sonra yere düştü. Kafası ve sırtı güçlü şekilde yere çarptı. Burnundan sıvı da aktı" dedi.

Rus basınına göre, okuldaki fizik derslerinde güvenlik açısından barfiks ve başka spor aletlerinin altında mutlaka minder olması gerekiyor. Basında yer alan haberlerde, "Eğer yerde minder olsaydı, Anton hayatını kaybetmezdi” denildi.

Rusya Başsavcılığı Omsk Bölge Soruşturma Komisyonu, olayla ilgili tahkikata başladı. Savcılık, vakayla ilgili tüm tanık öğrenci ve öğretmenlerin ifadesini alıyor.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan